רופאים מומחים, תחומי רפואה ומענה לבעיות רפואיות.
במקום אחד, בלחיצה אחת – והכול בוידאו!

חדש בארץ: בדיקות רנטגן ואולטרסאונד מהבית

העלייה בתוחלת החיים והריבוי הטבעי של האוכלוסיה מאלצים את מערכת הבריאות להתמודד עם אתגרים בריאותיים וטכנולוגיים רבים. אחד מהאתגרים הללו הוא זמני המתנה ארוכים לבדיקות חיוניות כגון צילומי רנטגן ואולטרסאונד. ההמתנה הארוכה מקשה על זיהוי בעיות פיזיות ומחלות שונות, ומעכבת את מתן טיפול רפואי שבמקרים מסויימים הוא חיוני כדי לשפר את מצבם הרפואי של המטופלים. אך בעוד רוב האנשים מסוגלים להתמודד עם המתנה ארוכה, אך לא נעימה, בבתי החולים, המצב מחמיר כשמדובר בחולים בעלי קשיי ניידות, קשישים וחולים סיעודיים שעקב מגבלות שונות אינם מסוגלים לצאת מהבית לצורך קבלת טיפול רפואי.

אחד מהפתרונות של הרפואה המודרנית לבעיה זו היא שימוש בשירותי רפואה ביתיים הניתנים בבית המטופל. הבעיה היא שעד היום הטיפולים הביתיים שקופות החולים מספקות הוגבלו לביקור אחיות לצורך דגימות מעבדה או מתן טיפולים כימותרפיים, מבלי לספק מענה לבדיקות כגון צילומי דימוּת (רנטגן או אולטרסאונד).

מעוניינים לבצע בדיקת אולטרסאונד או רנטגן אצלכם בבית? צרו קשר בטלפון מס': 073-702-8979

צילומי רנטגן ואולטרסאונד מבלי לצאת מהבית

ד"ר צבי אלון, רדיולוג ומומחה להדמיה אבחנתית, ראה מקרוב כיצד בני משפחה וחברים קרובים שנזקקו לבדיקות רנטגן או אולטרסאונד, אך היו מרותקים לבתיהם, נאלצו לקבל עזרה כדי להגיע לבית החולים ולהמתין שעות ארוכות בתור לבדיקה. יחד עם אלכס אהרונסון וחנן הכהן הוא הקים את חברת MEDIX at HOME, המאפשרת לערוך צילומי דימות בבית המטופלים. החזון מאחורי הרעיון של בדיקת רנטגן ואולטרסאונד בבתיהם של המטופלים הוא לסייע לאוכלוסייה מוגבלת ובלתי ניידת לקבל שירות רפואי בסיסי ללא צורך בסיוע ומבלי לנייד אותם שלא לצורך לקופות ובתי החולים.

צילומי הדימות מתבצעים בעזרת מכשיר דיגיטלי ונייד במשקל של כ-60 ק"ג בלבד הפולט 50% פחות קרינה מהמכשיר בבית החולים, ומעבר לשני מטרים אינו פולט קרינה בכלל, כך שאין סכנה לשאר דיירי הבית. בנוסף, המכשיר בעל יכולת צילום דיגיטלית, דבר המאפשר להעביא באופן מיידי את תוצאות הצילום לרדיולוג מומחה באיכות הזהה באיכותה למכשיר הרגיל. המכשיר מאושר על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות הישראלי ופועל בארץ כבר כמה חודשים.

בדיקת רנטגן ואולטרסאונד בייתית מסייעת לאוכלוסייה מוגבלת ובלתי ניידת לקבל שירות רפואי מבלי ליסוע לבית החולים

איך מתבצעת הבדיקה?

לאחר תיאום טלפוני של מועד ומיקום הבדיקה עם הלקוח, מגיע טכנאי רנטגן מוסמך או טכנאי אולטרסאונד מנוסה לביצוע הבדיקה. אין צורך בהכנות מיוחדות בבית וההנחיות הרלוונטיות ניתנות בסמוך לבדיקה.

הבדיקה נעשית ללא ניוד או הזזה של החולה והיא אורכת מספר דקות תוך שהיא משודרת מידית למרכז הפיענוח בו יושב רופא רדיולוג. תשובה ניתנת תוך 48 שעות לרופא המטפל, או לכל גורם אחר, בהתאם לבקשת הלקוח. חשוב לציין שצילומי רנטגן מבוצעים אך ורק לאנשים מוגבלים בניידותם בהתאם להוראת הרופא בלבד, אך בדיקות אולטרסאונד מבוצעות לכל מי שצריך.

למי מוצע השירות?

השירות מוצע לאוכלוסייה בלתי ניידת הנזקקת לצילומי דימוּת אך שמסיבות שונות כגון נכות או מצב פיזי קשה אינה יכולה לצאת מהבית ולערוך את הבדיקות בבתי החולים. טרם הבדיקה יש לשלוח הפניית רופא וזאת כדי להמנע ממצב בו הבדיקה לא יכולה לספק מענה רפואי מתאים וכן ממצבים בהם הבדיקה אינה תואמת למצב הרפואי של המטופל.

האם הבדיקה הביתית אמינה?

רמת הדיוק של צילומי רנטגן ואולטרסאונד ביתיים לא פחות טובה מרמת הדיוק של המכשירים הנייחים בבתי החולים. מעבר לכך, מכיוון שהמכשיר הביתי מצוייד במערכת דיגטלית הוא מספק תוצאות ברמת דיוק מקסימלית, דבר המאפשר לקבל תוצאות מדוייקות יותר מהתוצאות המתקבלות מהמכשירים הנייחים בבתי החולים.

האם השירות ניתן דרך קופות החולים?

כרגע השירות ניתן באופן פרטי בלבד בין באר שבע וכרמאיל ועלות הבדיקה נקבעת בהתאם למרחק של בית המטופל תוך התחייבות לעריכת הבדיקה תוך 24 שעות. במידה ואתם מחזיקים בביטוח רפואי פרטי, מומלץ לבדוק האם הפוליסה שלכם מכסה את עלות הבדיקה.
מעוניינים לבצע בדיקת אולטרסאונד או רנטגן אצלכם בבית? צרו קשר בטלפון מס': 073-702-8979

X
שם של הסרטון
לדף סרטון ליצירת קשר