רופאים מומחים, תחומי רפואה ומענה לבעיות רפואיות.
במקום אחד, בלחיצה אחת – והכול בוידאו!

חדש! בדיקות לגילוי שבץ ומפרצת העורקים עד הבית!

מהי מפרצת באבי העורקים או שבץ מוחי? מדוע מעשנים נמצאים בסיכון גדול? והאם אפשר היה להציל את אריק איינשטיין?

הגעת לגיל 60 , המצב הבריאותי שלך תקין ואתה מרגיש טוב. אתה מעשן פה ושם, הבדיקות הכלליות סבירות ושום דבר לא כואב לך. על פניו, נשמע טוב בסך הכול,אבל אם אי פעם חשבת שאירוע מוחי הוא דבר נדיר, חשוב שתקרא את הנתונים המצמררים הבאים:

טרשת עורקים מתפתחת לאט. מדובר בתהליך שיכול להמשך שנים, שבסופו יכול לגרום לחסימה מלאה של העורק. לעיתים עלול להיווצר בעקבות הטרשת – באופן פתאומי – קרע קטן, כתוצאה מכך נוצרים קריש מקומי וחסימה פתאומית של העורק. ממצב של חסימה בשיעור 50%-40% עובר העורק בתוך שניות ספורות למצב של חסימה בשיעור של 100%. פגיעה כזאת, המתרחשת בעיקר בעורקי התרדמה המספקים דם למוח .

ברגע שהזרימה נפגעת, אספקת הדם למוח משתבשת. ושכזה קורה הדרך להידרדרות בריאותית היא קצרה מאוד.במקרים חמורים טרשת עורקים יכולה לגרום לקריש דם,שעשוי להיסחף למוח ולגרום לשבץ.

בעיה רפואית נוספת שעלולה להתפתח בשקט בשקט היא המפרצת באבי העורקים,העורק הראשי היוצא מהלב ועובר בחזה ובבטן הלוא היא "המחסלת השקטה". לרוב היא אינה מספקת לנו סימנים מקדימים – עד שדופן כלי הדם נקרע ונוצר דימום פנימי מסיבי. כשזה קורה, המצב הינו בלתי הפיך. התוצאה: מוות תוך דקות ספורות כפי שכולנו זוכרים שקרה עם אריק איינשטיין ז"ל.

השירות החדש מאפשר בדיקות רנטגן או אולטרה סאונד בבית או במקום העבודה.

חברת MEDIX at HOME

החברה הישראלית MEDIX at HOME משיקה בישראל שירות חדש: בדיקות דופלר קרוטיס ואולטרסאונד דופלר לגילוי מוקדם של מפרצת או שבץ, המבוצעת בבית או במקום העבודה. פענוח נשלח תוך 24 שעות על ידי רופא רדיולוג, MEDIX at HOME פועלת כבר 3 שנים בישראל ומאפשרת בדיקות רנטגן ואולטרה סאונד עד הבית עם נסיון של למעלה מ-1,000 בדיקות. הצוות הרפואי הבכיר מגיע לבית הלקוח ועורך צילומי רנטגן/אולטרסאונד בביתו מבלי לצאת מהבית. מהיום, התווספו גם בדיקות אולטרה סאונד דופלר לגילוי מוקדם כאמור, מבלי לצאת מהבית.

"החזון של חברת MEDIX at HOME הוא להנגיש את השירות הרפואי ללקוח באשר הוא ובנוחות שלו, במיוחד לאוכלוסייה שהינה מוגבלת ניידות", מסביר ד"ר צבי אלון, מומחה ברדיולוגיה אבחנתית והמנהל הרפואי של החברה.

בדיקות האולטרה סאונד דופלר לגילוי מוקדם של שבץ או מפרצת בטנית, לא סתם מכונות "בדיקות מצילות חיים", הן אכן כאלו. הבשורה הגדולה היא שמהיום ניתן לבצע אותן בבית או במקום עבודתו של המטופל, מה שמגדיל משמעותית את הסיכוי שיותר מטופלים יבצעו אותה. בשונה מבדיקות אחרות, שמבוצעות בעקבות תלונות של המטופלים, הבעיה הרפואית לא שולחת אותות אזהרה, אלא מגיעה בהפתעה. במרבית המקרים המטופלים ירגישו בריאים ולא יוכלו לזהות את הסכנה המרחפת מעל ראשם. במצב כזה – מי מאתנו ימתין חודשים עד שימצא תור לבדיקה באזור מגוריו, יבזבז זמן יקר כדי לתאם את התור, ולאחר מכן כדי לפקוד את אחד ממרכזי הרפואה, בהם הוא נחשף לעוד חיידקים ומזהמים? רבים מאתנו פשוט לא עושים זאת, בדיוק מהשיקולים הללו, וניתן להבין אותם. מהסיבות הללו בדיוק הבאנו את השירות החדשני הזה לארץ, על מנת שאנשים שנמצאים בקבוצות סיכון יוכלו להיבדק ביתר קלות ולא יוכרעו תחת עול התיאומים והסחבת ברפואה הציבורית.

"לפני כמה שבועות, למשל, התייצב טכנאי הרנטגן של MEDIX at HOME לביצוע בדיקת דופלר קרוטיס לבדיקת עורקי הצוואר המובילים דם למוח, במשרדו של מנכ"ל עסוק ומוכר, שלא מצא זמן לגשת ולהיבדק למרותשהיו לו סיבות דווקא כן להיבדק, ביניהן לחץ דם וכולסטרול גבוה, עודף משקל למרות שעסק בספורט מידי בוקר ובעיקר סיפור משפחתי של אב שנפטר בפתאומיות. המנכ"ל החליט לקחת אחריות ולקבל את הטיפול הנדרש במהירות ובנוחות מקסימאלית.

"כדי לברר את מצבו הגיע למקום הצוות הרפואי של חברת MEDIX at HOME,מצויד במכשיר אולטרה סאונד דופלר נייד מתקדם.הצוות ערךלמטופל בדיקות לגילוי מוקדם של חסימה בעורקי הקרוטיס ומפרצת בטנית, בדיקות מהירות, אינן פולשניות ואינן מסבות כאב או אי נוחות למטופל כלל ומצאו כי ישנה חסימה המצריכה מעקב. הבדיקה במשרדו, באזור הנוחות, חסכה לו טרחה רבה, שעות מיותרות ויש סיכוי שהצילה את חייו. "אנחנו מקפידים על סטנדרט רפואי גבוה, כמו גם על הקפדה במתן שירות מצוין", מסביר ד"ר אלון, "אנו רואים בשירות הרפואי שירות בסיסי שצריך להיות נגיש לכל אחד על פי צרכיו. לשם כך רכשה החברה ציוד מתקדם ביותר המאפשר לה לממש חזון זה".

אילו בדיקות תוכלו לבצע עם MEDIX AT HOME?

"השירות כולל גם את כל הדמיות הרנטגן המבוצעות במכוני הרנטגן לרבות צילומי חזה, עמוד שדרה גפיים ועוד. בדיקות האולטרסאונד כוללות את כל איברי הבטן והצוואר, דרכי שתן, בלוטת התריס, רקמות רכות ואורתופדיה, כלי הדם הגדולים כולל עורקי התרדמה, בדיקות דופלר כלי דם ורידיים ברגליים ובידיים לחיפוש קרישים (פקקת), אולטרה סאונד למפרצת בטנית, אולטרה סאונד דופלר צווארי לגילוי מוקדם של שבץ מוחי, בדיקות אולטרה סאונד ועוד. בכל סוגי הבדיקות רופאי ההדמיה של החברה עומדים לרשות החולים לכל הסבר והכוונה. במידה ונמצא ממצא פתולוגי התשובה נשלחת מיידית לרופא המטפל וניתן ייעוץ רפואי על ידי רופא החברה".

כאמור, השירות של MEDIX at HOME כולל בדיקות אולטרה סאונד ורנטגן עד הבית! הוא ייחודי בארץ וקיבל את אישור משרד הבריאות הישראלי. הציוד הנמצא בשימוש החברה אושר על ידי ה-FDA וההדמיה עצמה מבוצעת בטכנולוגיה חדישה ומתקדמת. מיד לאחר סיום ביצוע ההדמיה, הממצאים נשלחים און-ליין למרכז הפיענוח וזמן קצר לאחר מכן מחזיר הרופא תשובה מפוענחת לנבדק. "החידוש הוא בסוג השירות אותו מציעה החברה", מסביר ד"ר אלון. לדבריו, בעזרת מכשיר קטן, דיגיטלי ונייד, שבעזרתו מתבצעות הבדיקות, מספקת החברה שירותי הדמיה ניידים בבית הלקוח.

למי למעשה מוצע השירות?

  • גברים מעל גיל 60
  • מעשנים
  • אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה ומחלות לב וכלי דם
  • קרובי משפחה מדרגה ראשונה של אנשים עם מפרצת בטנית או שבץ מוחי.

"כל אלה" מסביר ד"ר אלון, "הרוצים למנוע את הצורך בהמתנה ארוכה לתור לבדיקה, נסיעה למכון הדמיה והמתנה בתור יוכלו ליהנות מהשירות החדש ולבצע את הבדיקה הנדרשת בבית, בנוחות ובמהירות. על אחת כמה וכמה נכון הדבר לגבי האנשים המוגבלים בניידותם. במקרים של חולים לא ניידים להם נדרשות בדיקות רנטגן ואולטרה סאונד דחופות במקום להזמין אמבולנס ולהסתייע באנשי מקצוע ובני משפחה כדי להביא את החולה לביצוע הבדיקה הנדרשת, ניתן לבצע בקלות וביעילות את הבדיקה בבית הלקוח ללא הטרחה והסבל לעיתים הכרוכים בכך. הבדיקות אורכת מספר דקות ומשודרות מידית למרכז הפיענוח, בו יושב רופא רדיולוג. תשובה ניתנת תוך 24 שעות לרופא המטפל, או לכל גורם אחר, על פי בקשת הלקוח".

איך התהליך מבוצע?

התהליך מאוד פשוט, הצוות הרפואי של מדיקס את הום זמין בטלפון 4550*, מתאמים תור קרוב ביותר עוד באותו היום או למחרת מגיע טכנאי רנטגן בכיר, המבצע את הבדיקה בבית הלקוח, התוצאות משודרות און ליין לרופא רדיולוג מומחה. תוצאות ופענוח מתקבלות תוך 24 שעות.

X
שם של הסרטון
לדף סרטון ליצירת קשר